Pre náročných pracovníkov, ktorí sa stretávajú s rizikami a vyžadujú si dokonalú ochranu a stabilitu, máme u nás pracovné ochranné čižmy. Poradia si s náročným terénom, vysokou vodou aj chladnom a tiež chránia členok pre poranením či poškriabaním.

Kvalitné ochranné čižmy oceníte pri rôznych druhoch povolania. Najviac sa využívajú v odboroch akými sú:

  • stavebníctvo,
  • potravinársky priemysel,
  • poľnohospodárstvo – zeleň.

Pracovné čižmy pre stavebníctvo

Obuv GOLD2 bola navrhnutá tak, aby vyhovovala viacerým podmienkam z hľadiska ochrany a zároveň bola pohodlná. Tieto pracovné bezpečnostné čižmy sú určené pre pracovníkov s vysokými nárokmi na kvalitu, komfort a priedušnosť. V zadnej časti majú čižmy zarážky, ktoré pomáhajú odvádzať bahno a zároveň poskytujú stabilitu na všetkých druhoch podložia.

O neprekonateľnú priedušnosť topánok sa stará kombinácia „Breathability Tunnel“ a voštinovej vložky. Spoločne podporujú cirkuláciu vzduchu a vetranie chodila. Spevnená línia ohybu zase poskytuje lepšiu ochranu chodidla pred nárazmi spredu a uľahčuje ohýbanie pri chôdzi. Spevnená je tiež špica a päta, takže bezpečnosť je zaručená aj v tých najnáročnejších podmienkach.

Pre stavebníctvo máme v ponuke aj bezpečnostné čižmy ESKIMO SBHP SRC, ktoré sú špeciálne vyvinuté do chladného prostredia. Zvládnu teploty až do -30°C. Sú odolné voči snehu, vlhkosti a dokonale izolujú pred chladom.

Pracovné čižmy pre potravinársky priemysel

Nároky na obuv v potravinárskom priemysle sú veľmi vysoké. U nás ich spĺňa obuv KEMIS S4. Kombinuje v sebe tepelnú izoláciu, protišmykovú podrážku a navyše majú tieto pracovné čižmy povrch bez dezénu, čo uľahčuje ich dezinfekciu.

Pracovné čižmy OXID majú izolačnú stierku, preto sú ideálne pre prácu v chladnom prostredí. Navyše sa ľahko vyzúvajú a pohodlne sa nosia.

Pracovné čižmy pre poľnohospodárstvo

Pracujte čiastočne ponorení vo vode? Máme pre vás pracovné čižmy a sáry, ktoré sú odolné a pohodlné. Pomôžu vám pracovať aj vo vode, kde vám pohyb uľahčí mäkká výstuž z PVC. Technika šitia je za tepla pri vysokej frekvencii v hornej časti čižiem zabezpečí dokonalú trvácnosť a tesnosť sáry. Navyše, praktický upínací popruh umožňuje nastaviť čižmy a jednoducho ich pripevniť k opasku.

Pre pracovníkov v poľnohospodárstve máme aj pracovné čižmy so zatepleným vnútrom a zvrškom, ktorý podporuje prirodzený priebeh chôdze. Nižšie modely majú na zadnej strane praktické pútko, vďaka ktorým čižmy ľahko vyzujete. Lem je zase nastaviteľný, takže sa prispôsobí viacerým nohám.

S výberom vhodnej pracovnej obuvi, pracovných odevov aj ochranných pomôcok vám veľmi radi pomôžeme. Neváhajte nás kontaktovať. Sme tu pre vás.  

Tento článok bol zverejnený v Tipy so značkami .