Práca v chladných podmienkach vie byť náročná, ale ak Vám robí spoločnosť tá správna zimná bunda, nepríjemné zimné obdobie zvládnete oveľa jednoduchšie. Pozrime sa spolu na to, čo je dôležité pri výbere správnej zimnej bundy pre Vás.

Prečo potrebujete zateplenú bundu do práce v zime?

Základom počas práce v chlade je zachovať si stabilnú a bežnú telesnú teplotu, teda 36°C – 37°C. Ak sa nepripravíte poriadne do zimy, pri veľkom klesnutí telesnej teploty Vám hrozí hypotermia (podchadenie). To znamená, že Vaše telo by strácalo teplotu rýchlejšie, ako by ju dokázalo produkovať. V takomto prípade Vaše srdce, nervový systém a iné orgány nedokážu fungovať správne, čo môže v nešťastných prípadoch skončiť so zlyhaním srdca či dýchacieho systému.

Oblečenie tvorí vrstvu navyše, ktorá ochraňuje Vaše telo, a teda zateplená zimná bunda je nevyhnutnou súčasťou každého pracovníka vo vonkajšom prostredí v zime. Vrstvenie oblečenia pod bundou je taktiež dôležitou súčasťou zimnej výbavy.

Čo je dôležité pri výbere zimnej pracovnej bundy?

Každá bunda je unikátna, tak, ako je aj pracovník, ktorý ju nosí. Pripravili sme si pre Vás zoznam vlastností zimných búnd, ktoré Vám môžu pomôcť pri výbere tej správnej pre Vás.

Kapucňa

Porozmýšľajte nad tým či Vaša zimná pracovná bunda by mala mať kapucňu alebo nie. Ponúkame Vám množstvo búnd s kapucňou, no i bez. Kapucňa Vás ochráni pred snežením, vetrom či studeným dažďom.

Ak nosíte vo Vašom pracovnom prostredí aj prilbu, uistite sa či je kapucňa na Vašej bunde dosť veľká.

Vrecká

Správna zimná pracovná bunda by mala mať mnoho vreciek, vonkajších či vnútorných skrytých. Pri práci potrebujeme mať všetko dôležité po ruke, vrátane našich osobných predmetov.

Predĺžený chrbát alebo manžetový pás

Zimné bundy s predĺženým chrbátom sú skvelou voľbou pre ochranu Vašich krížov v chladnom počasí. Na druhú stranu, manžetovo upevnený pás nechráni Vaše telo pod pásom, no udržiava teplo vo vnútri Vašej bundy.

Zips až ku krku

V chladnom počasí je najlepšie mať zateplenú pracovnú bundu, ktorá sa dá zazipsovať až ku krku. Toto nám pomôže udržať teplo v oblasti krku, brady a uší zatiaľ kým pracujete.

Čo by mala správna zimná pracovná bunda spĺňať?

Zimné pracovné oblečenie by Vás nemalo len zahrievať, ale taktiež Vám umožniť vykonávať Vašu prácu vonku efektívne. Najlepšie zimné pracovné bundy budú odolné bez obetovania mobility a flexibility.

Odolnosť

Odolná zimná pracovná bunda musí vydržať aj napriek fyzickej námahe a udrží Vás v bezpečí bez ohľadu na to, kde práve pracujete.

Najdôležitejšiu úlohu pri odolnej pracovnej bunde zohráva materiál, z ktorého je bunda vytvorená. Skvelou voľbou ak chcete, aby Vaša bunda nebola príliš ťažká je polyester alebo ripstop, oba tieto materiály sú taktiež odpudivé voči vode.

Izolácia

Izolácie pri správnej zimnej bunde je veľmi dôležitá, zaisťuje odolnosť voči chladnému počasiu a udržuje vaše telesné teplo. Páperové a syntetické zmesi sú obľúbenou voľbou pre izoláciu, pretože vás udržia v teple a dokážu zvládnuť aj náročné aktivity. Nezabúdajte však na ich klady a zápory.

Páperie má vyšší pomer tepla k hmotnosti ako syntetická izolácia. Navyše je veľmi stlačiteľný a odolný. Pri správnej starostlivosti môže páperová zimná pracovná bunda vydržať desiatky rokov. Nemusí to však byť dobrá voľba, keď husto prší alebo sneží. Keď páperie navlhne, stráca izolačnú schopnosť a dlho schne. Okrem toho čistenie vyžaduje špeciálnu starostlivosť a nie je hypoalergénne. Starať sa o páperovú bundu je náročné a taktiež drahé.

Na druhej strane syntetické zmesi sú vode odolné a izolujú Vás, aj keď sú mokré. Sú hypoalergénne a lacnejšie ako páperie, no sú naopak ťažšie a objemnejšie. Netvoria na Vašu váhu väčší pomer tepla a sú menej odolné.

Váha

Základom pri práci je bunda, ktorá bude ľahká a nebude Vám brániť v pohybe. Ťažká a objedná bunda by Vás iba spomaľovala, takže pri výbere je dôležité hľadať ľahkú bundu, ktorá bude dostatočne zateplená.

Dizajn

Dizajn Vašej zimnej pracovnej bundy by mal byť praktický, tak, aby bunda netvorila prekážku pre Váš pohyb. Vaša bunda by mala byť strechová v oblasti ramien, podpazušia a lakťov. Taktiež by sa Vaša bunda nemala príliš nadvihovať v oblasti chrbtice, aby do nej nevnikal chlad.

Vyberte si tú spravnú zateplenú bundu do práce, predtým ako zamrznete!

Ponúkame Vám široký výber zimných pracovných búnd z dielní značiek kvalitného a pohodlného pracovného oblečenia ako Cerva, Delta Plus či Bennon. Ak si sami neviete rady pri výbere tej správnej pracovnej bundy pre Vás, radi Vám poradíme online či u nás na predajni.

EOLE2 Pracovná bunda 3 v 1

BUNDA 3 V 1, EOLE2, ČIERNA
132,48  / 110,40  bez DPH
54,72  / 45,60  bez DPH

LAPONIE II pracovné oblečenie

BUNDA LAPONIE2, MODRÁ
156,31  / 130,26  bez DPH
68,16  / 56,80  bez DPH
Novinka

TARMAC pracovné oblečenie

BUNDA SOFTSHELL 4V1
134,40  / 112,00  bez DPH
79,84  / 66,53  bez DPH

RANDERS2 Pracovná bunda

BUNDA DO PÁSA, RANDERS2
92,16  / 76,80  bez DPH
Novinka

GOTEBORG2 pracovné oblečenie

BUNDA GOTEBORG2, NÁM.MODRÁ
71,04  / 59,20  bez DPH
Tento článok bol zverejnený v Tipy so značkami .