„Ešte je čas, ešte snežiť nebude!“ Hovoríte si to často i vy? Pravda je, že aj keď v septembri nezvykne byť na cestách hrubá vrstva snehu, počasie je nevyspytateľné. Snehové reťaze nezaberú veľa miesta, vyberať si môžete z množstva druhov a typov.

Ako vybrať snehové reťaze

Každý typ reťaze má svoje výhody i nevýhody. U nás si ale snehové reťaze ľahko vyberiete, vďaka praktickému filtru. Začnime typom auta. Máme pre vás:

Ďalším krokom je poznať svoje vozidlo a podľa toho mu dopriať kvalitné reťaze. Tie sú prednostne určené na jazdu po snehu, no využiť ich môžete aj v lete. Uľahčíte si jazdu cez blato, bahno alebo cez les.

Snehové reťaze vyberáme podľa viacerých parametrov, napríklad podľa:

  • veľkosti pneumatík a ráfika,
  • druhu pneumatík,
  • typu vozidla,
  • šírky pneumatiky,
  • vzdialenosťou medzi podbehom a pneumatikou.

Ľad na ceste? Žiadny stres!

Poľadovica je strašiak pre mnohých vodičov. Problémom je najmä ráno a v podvečerných hodinách, kedy ju identifikujeme až na poslednú chvíľu. Mať snehové reťaze po ruke sa preto oplatí. Stačí zastaviť, nasadiť „ponožky“ alebo modrené reťaze z polyuretánu a cesta bude bezpečná a stabilná.

Rýchloupínacie snehové reťaze

Nasadíte ich behom pár sekúnd. Stačí ich len pripnúť a vyraziť, nie je potrebné nabiehať kolesom. Pri jazde nehrozí poškriabanie diskov a skvelo poslúžia aj v náročnejších podmienkach. Inštalujú sa pred jazdou a následne je jazda bezpečná.

Snehové reťaze pomáhajú autám získať na ľade alebo snehu vyššie trenie. Ich členitý dizajn za zabára do povrchu vozovky a vďaka tomu pneumatiky zvládnu aj hlboký sneh. Samozrejme, stále je potrebné šoférovať opatrne, predvídať a neriskovať.

Ak si s výberom vhodných snehových reťazí neviete poradiť, neváhajte nás kontaktovať. Veľmi radi vám pomôžeme zorientovať sa v rozmeroch, materiáloch aj typoch. Záleží nám na tom, aby ste jazdili bezpečne a nie iba v zime.

Tento článok bol zverejnený v Tipy so značkami .