Ak sa dlho pohybujete na miestach s nadmerným hlukom, môže vám hroziť strata sluchu. V Európe a rovnako aj v Severnej Amerike je práve toto najčastejšou chorobou z povolania. Ochrana sluchu je preto veľmi dôležitá, keďže dlhodobé následky, ktoré si nesprávnym alebo chýbajúcim používaním ochranných pomôcok môžete navodiť, zahŕňajú aj zvýšené množstvo stresu a únavu, čo môže viesť k zvýšenému riziku úrazov pri práci.

Ochrana sluchu – aké pomôcky si vybrať?

V závislosti od priemyslu, v ktorom pracujete vy alebo vaši zamestnanci, by ste mali zvážiť:

Zátky do uší

V ľahkom priemysle oceníte praktické zátky do uší. Pre dočasné alebo príležitostné nosenie odporúčame klasické zátky do uší alebo zátky do uší s držiakom. Je to spoľahlivá ochrana sluchu, ktorá sa zmestí do vrecka. Ak potrebujete pre svojich zamestnancov dodávať zátky do uší pravidelne, vyskúšajte praktický dispenzer na zátky do uší.

Mušľové chrániče sluchu

Klasické mušľové chrániče sluchu prešli rovnako ako zátky do uší veľkými zmenami:

  • prispôsobujú sa našim potrebám,
  • chránia náš sluch stále efektívnejšie,
  • sú ľahšie a pohodlnejšie,
  • majú extra funkcie.

Chrániče sluchu, ktoré nájdete aj u nás, sú vyrobené z kvalitných materiálov a sú určené na využitie v rôznych druhoch priemyslu aj pri domácich prácach na záhrade alebo garáži. Vyskúšať môžete napríklad mušľové chrániče sluchu s rádiovým systémom. Pri práci si tak môžete chrániť sluch pred neželaným hlukom a zároveň počúvať svoju obľúbenú hudbu.

V prípade, že potrebujete počas práce telefonovať alebo komunikovať s kolegami, môžete si vybrať ochranu sluchu s handsfree a bluetooth sadou, ktorá má životnosť batérie až 10 hodín. Znamená to, že vám vydrží počas celého pracovného dňa.

S výberom vhodnej ochrany sluchu vám veľmi radi pomôžeme. Záleží nám na tom, aby ste pracovali bezpečnejšie a s väčšou radosťou.

Tento článok bol zverejnený v Tipy so značkami .