Je vám tento názov povedomý? Určite ste ho počuli, stretli ste sa s ním pri nákupe oblečenia alebo na billboardoch či v reklame. Softshellové bundy sú obľúbené u turistov, bežcov ale ich skvelé vlastnosti využijete aj pri kúpe pracovného oblečenia. Ako tento zázrak funguje?

Čo je softshell?

Doslovný preklad slova softshell by mohol byť niečo ako „mäkká škrupinka“. Teda kombinácia niečoho skutočne silného a zároveň veľmi jemného. To sú v skratke všetky vlastnosti tohto materiálu, z ktorého sa vyrábajú softshellové bundy. V princípe majú tri časti:

  • vrchný materiál,
  • technická časť – membrána,
  • hrejivá vrstva.

Vrchný materiál

Softshellové bundy majú veľmi príjemný vrchný materiál. Ide o kombináciu polyestru a elastanu. Znamená to, že oblečenie je taktiež pružné a ľahko sa prispôsobí telu. Ako pracovné oblečenie sú preto tieto bundy úplne ideálne. Nebránia v pohybe pri práci a sú skutočne pohodlné.

Membrána

Srdcom softshellovej bundy je membrána. Tá zabezpečuje technické vlastnosti, nepremokavosť a priedušnosť. Znamená to, že získavate všetky vlastnosti membránovej bundy a jej vlastností.

Hrejivá vrstva

Najobľúbenejšou časťou softshellovej bundy bude pre vás určite vnútorná flisová vrstva. Je príjemne hrejivá a zároveň je tou „soft“ časťou.

Softshellové bundy – pre koho sú určené?

Samozrejme, žiadna bunda nie je dokonalá. Aj softshell má svoje limity. Hodí sa do prechodného obdobia alebo do miernej zimy. Ocenia ich

  • zamestnanci skladov,
  • šoféri,
  • strážnici,
  • remeselníci,
  • ľudia pracujúci v exteriéri.

Vyberte si u nás kvalitné softshellové bundy v klasických farbách, s retroreflexnými prvkami alebo v kombinácii 2v1 a 3v1. Praktickú bundu oceníte nie je ako pracovný odev, ale tiež ako výbavu na hory alebo na prechádzku. Spoľahlivo zahreje, ochráni pred dažďom aj jemným snehom.

V chladnejšom počasí môžete bundy použiť ako súčasť vrstvenia. Znamená to, že ju môžete využiť ako strednú vrstvu – v kombinácii s mikinami, tričkami – a tiež ako strednú vrstvu – v kombinácii s pracovnými bundami alebo vestami.

S výberom vhodného pracovného oblečenia alebo pracovnej obuvi vám veľmi radi pomôžeme. Neváhajte nás kontaktovať, sme tu pre vás.

Tento článok bol zverejnený v Tipy so značkami .